Ми завжди відкриті для взаємовигідного співробітництва
Дзвоніть нам:+38 (044) 567-86-77
+38 (044) 567-86-61
Наша адреса:02093, Україна, м. Київ,
вул. Бориспільська, 34А

БТР-3ДА: як виготовляється та перевіряється броня

БТР-3ДА: як виготовляється та перевіряється броня 20.10.2017

Як виготовляється та перевіряється броняБТР-3ДА: як виготовляється та перевіряється броня

 

Нещодавно у медіапросторі з‘явилась "новина" щодо питання закупівлі броні АTI500AR в Бельгії для БТР-3ДА. І маємо зазначити, що її стрімке розповсюдження зі зміщеними акцентами - з нібито недотримання політики не добропорядності у фінансових справах заводу, на нібито неякісну броню, може вважатися підприємством, як прояв недоброчесної конкуренції з боку виробників інших сталей.

На ринку України сьогодні працює більше чотирьох потужних виробників сталевої продукції, в тому числі і ті, які до 2014 року постачали сталь на українські бронетанкові підприємства. Але, питання якості броні, яка захищає життя українських військових, має першочергове значення.

Саме тому колектив ДП "Київський бронетанковий завод" бажає певним власникам металургійних підприємств покращити якість своєї продукції та закликає використовувати для конкурентної боротьби прозорі тендери, а не перекручування інформації.

Зараз у БТР-3ДА використовується броня з країн-членів НАТО та ЄС, в тому числі, з Бельгії - бронесталь марки HB500MOD, яка була випробувана Центральним науково-дослідним інститутом Озброєння та військової техніки ЗСУ. Саме цей інститут проводить всі випробування української бронетехніки, в тому числі - випробування броні на її міцність, для чого проводить обстріл сталі у відповідності до сурових норм та методики.

Під час виробництва БТР-3ДА його корпус зварюється з ще не загартованої сталі АTI500AR, яка після закалювання стає HB500MOD, використання якої закріплено у конструкторський документації. Після зварювання бронекорпус БТР-3ДА, який більше 7 метрів довжини та біля 3 метрів завширшки, розміщується у спеціальній печі на ТОВ "Лозівський ковальсько-механічний завод". Саме під час цього процесу відбувається загартування та відпуск сталі АTI500AR, яка під час цих процесів перетворюється у HB500MOD. 

Таким чином, бронекорпус БТР-3ДА виготовляється зі сталі HB500MOD, яка отримується з АTI500AR після загартування.

Окрім того, кожна одиниця військової техніки та озброєння від ДП "Київський бронетанковий завод" потрапляє до військових лише після приймально-здавальних випробувань за участю самих силовиків. І БТР-3ДА - активно та ефективно використовується у зоні АТО захисниками України, відповідаючи всім визначеним Міноборони рівням захисту.

Якщо якимось чином європейський постачальник сталі АTI500AR або ТОВ "Лозівський ковальсько-механічний завод", який проводить її закалювання до HB500MOD, відступило від технології та допустило брак, то винні особи повинні притягуватись до відповідальності. 

В цей же час, жодної негативної реляції від самих військових щодо якості сталі, яка використовується у БТР-3ДА не надходило. Більш за те, всі пропозиції військових щодо покращення характеристик БТР-3ДА ДП "Київський бронетанковий завод" враховує у своїй роботі, постійно вдосконалюючи техніку для захисників України. За весь час проведення АТО конструктори внесли більше 1000 змін у БТР-3 для підвищення його тактико-технічних характеристик.

У разі необхідності перевірки якості броні, ДП "Київський бронетанковий завод" готовий провести позачергові всебічні випробування броньових властивостей сталі. 

КИЇВСЬКИЙ БРОНЕТАНКОВИЙ ЗАВОД © 2014-2015
Дзвоніть нам:+38 (044) 567-86-77
+38 (044) 567-86-61
Наша адреса:02093, Україна, м. Київ,
вул. Бориспільська, 34А